הזמנה לכנסים באוניברסיטאות חיפה ובר-אילן

אוניברסיטאות חיפה ובר-אילן מקיימות במקביל כנסים בנושא פנטסיה, בתאריכים 18-19 במרץ. לא בדיוק ברור לי הקשר בין הכנסים, נדמה לי שהתחילו בשיתוף פעולה וקצת הלכו לדרכים נפרדות, אבל אני הוזמנתי לדבר בשניהם ולכן כהרגלי אני מפרסמת אותם כאן.

 

בחיפה, כנס "פנטסיה ומציאות: ייצוגים של עבר, הווה ועתיד"

אני מדברת במושב הפתיחה, יום ג', 18 במרץ 2008 , בשעה 11:30, במוזיאון הכט,  אודיטוריום הכט, הבניין הראשי.

נושא ההרצאה, "לשם ובחזרה: מסעות לעולמות קסם בספרות הילדים הפנטסטית".

* קישור לתכנית המלאה של הכנס, שנראה די אקדמי.

 

ובבר-אילן, כנס "ממלכות הדמיון: פנטסיה ומדע בדיוני בפרוס האלף השלישי".

אני משתתפת בדיון באחד המושבים המקבילים ביום השני של הכנס, יום ד', 19 במרץ 2008, מ-16:00 עד 18:00 באודיטוריום וואהל, אולם 3.

נושא הדיון, שבו משתתפת גם ד"ר דניאלה גורביץ' ומנחה רותי קרן: "הספטולוגיה – קיצו של הארי פוטר".

* קישור לתכנית המלאה של הכנס, שפונה קצת יותר לחובבים. שימו לב לאורח הכבוד, הסופר לארי ניבן.

 

 

פוסט זה פורסם בקטגוריה הרצאות ומפגשים. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

8 תגובות על הזמנה לכנסים באוניברסיטאות חיפה ובר-אילן

 1. אדם הגיב:

  מה זה ספטולוגיה? (העמוד הקשור היחידי שמצאתי בגוגל לא פעיל כרגע)

 2. גילי הגיב:

  ספטולוגיה זה אותו דבר כמו טרילוגיה, רק עם שבעה, לא שלושה. (לא אני המצאתי את השם לדיון הזה).

 3. טלי הגיב:

  נראה מרתק מאוד וכמי שמכירה את אוניברסיטת חיפה מבפנים אני מתפלאת שהם "עושים כבוד" לתחום הפנטסיה, והייתי כל כך כל כך שמחה לשמוע את הרצאתך, אבל בתאריכים האלה אני בחו"ל…

 4. Boojie הגיב:

  ב-20.3 במכון וייצמן, שיסתובב כולו סביב לארי ניבן.
  http://k-space.sf-f.org.il

 5. לי הגיב:

  בנושא פנטסיה. סוף סוף הכרה רצינית לתחום?
  לחזור לאוניברסיטה ולעשות דוקטורט על באפי? :))

 6. דובי הגיב:

  כנס ממש מעניין!!! תמיד אהבתי מאוד ספרים אבל פנטזיות היו ז'אנר נחות בעיני. עד שהגיע הארי פוטר ולמרות ההמוניות בהערצה אליו שדחתה אותי בהתחלה ממש פתחתי עיניים בנוגע לז'אנר המרתק הזה. שעדיין לא מקבל את כל הכבוד הראוי לו בארץ. ואני רואה עדיין המון אנשים שרואים בו ז'אנר נחות. ובכנס הייתה לי הזדמנות לחקור סופסוף על הז'אנר הזה. אפילו הרצאות שמהכותרת נשמעו משעממות התבררו כמענינות ומרחיבות אופקים. ובכלל להסתכל על הנושא מכל כך המון זויות היה פשוט תענוג. ואני כותב את זה כאן כהמלצה כי אני ממש לא הפנטזיות פריק הקלאסי. פשוט גיליתי עולם ממש מרתק. וגולת הכותרת זה לסיים יומיים אקדמים מדהימים בדיון על הארי פוטר, לשמוע דברים כל כך מרתקים וחכמים בנושא, היה הקלוז'ר הכי מדהים שיכל להיות לספטולוגיה. ולראות אותך ואת ד"ר גורביץ' מתנצחות בלהט בעניין, היה אחד מרגעי הארי פוטר הגדולים (ושל ספרות בכלל) בחיי… שאולי רק פגישה עם רולינג תצליח להגיע לרמה כזו.
  מאז הכנס הספקתי לסיים את סבריאל. ובעיני הוא ממש הצלה. מאז סיום הארי פוטר ניסיתי לקרוא כל מיני ספרים את הראשון בנרניה שלא התעלפתי ממנו למרות היצירתיות. יתכן שזה בגלל הגיל שלי. את ארטמיס פאול וילד האריות, שהיו ספרים חביבים ומותחים אך לא משהו שממש הרגשתי שקראתי משהו טוב. (במבט לאחור ראיתי שכל אותם ספרים מדורגים אצלך לגיל צעיר יותר ויתכן שבזה הבעיה, אין ספק שבגיל צעיר הייתי נהנה מהם הרבה יותר) ואז הגיע סבריאל שנתן למוח הזדמנות לסובב את גלגלי השיניים וללב לפעום בקצב שונה מהרגיל. והיה חכם משחשבתי ואפל משחשבתי, הסוף היה קצר יחסית ודיי פתוח אך בל נקדים אחרון לראשון יצאתי למסע מרתק עם דמויות מדהימות שאולי לא קיבלו הרבה עומק אך עשו מסע מדהים בעלילה מרתקת שלא חשבתי שאני אעבור גם פיוטי גם מפחיד בטירוף לפעמים גם מרגש גם עם טוויסטים, מה צריך יותר??? וכרגיל אני לא יכול בלי להשוות להארי פוטר שזה בדם!!! הוא ממש מזכיר את הספר השביעי בהרבה מובנים ואת הארי פוטר בכלל ואפילו חומר למחשבה לאותה קשת מסתורית במחלקת המסתורין שבה מצא סיריוס את מותו. (ונקוה שרולינג תיתן מידע על מחלקת המסתורין באינציקלופדיה שהיא אמרה שתוציא) אבל גם להיות שונה מאוד מהארי פוטר ואפל יותר ולתת נקודת מבט מעניינת על -וסליחה שאני מערבב- יחסי מוגלגים קוסמים, ועל קסם בכלל. והכי חשוב הוא עצמאי הוא נותן להארי פייט ושווה בזכות עצמו.
  ואני כותב כדי להמליץ למי שקורא על כנסים כגון אלה, וסתם תמיד טוב לפתוח את המוח לדברים חדשים!!!
  ובנוגע לסבריאל: גיליתי שהוא יצא לאור ב2006 כך שזו המלצה מאוחרת: מי שלא קרא אותו שירוץ לקרוא. כי מדובר ביצירה מ-צ-ו-י-נ-ת!!!!
  ולגילי תודה על הארי שפתח לי פתח לעולם מדהים, ועל הכנס שלימד אותי המון, ועל סבריאל שאני גאה לומר שהוא על המדף שלי. ושבאמת יהיו עוד הרבה ספרים נפלאים. . .

  בקשה קטנה: אם יהיו כנסים או אם את מופיעה אשמח לדעת.
  ושאלה: כבר במהלך הקריאה של סבריאל אמרתי שהוא ראוי לספרי המשך. ושמחתי נורא לקרוא שיש את ליראל ואבהורזן (למרות שקצת התאכזבתי שזה דור אחר כי למרות שהקלייר זה משהו שנורא יהיה מעניין לקרוא ומנקודת מבט שונה ודמויות חדשות הייתי רוצה לקרוא עוד על סבריאל וטאצ'סטון ואפילו את מוגט הייתי רוצה לחקור קצת)
  מתי הם יצאו לאור כי הפכתי למעריץ ואני ממש ממש מחכה???

 7. גילי הגיב:

  אני משתדלת לעדכן לגבי מפגשים שפתוחים לקהל הרחב, בעמודה הימנית כאן באתר שלי. שמחה שנהנית כל כך, באמת היה דיון עם דינמיקה טובה – קראת לזה התנצחות אבל נדמה לי שלכולם היה ברור שזה ברוח טובה, מה שנקרא "דיון ער".

  אם אהבת את סבריאל אבל שאר הספרים היו לך "צעירים מדי", ממליצה גם על "השתנות" של קרול ברג.

  לגבי ספרי המשך לסבריאל: אני מאוד רוצה להוציא גם אותם לאור, אבל כרגע לא יכולה להרשות זאת לעצמי מבחינה כלכלית. אם וכאשר תתפוס סדרת הנוער תאוצה ותתחיל להניב רווחים, ו/או אם וכאשר נצליח למכור את רוב המהדורה הראשונה של סבריאל, יהיה טעם לדבר על הוצאה לאור של ספרי ההמשך.

 8. דובי הגיב:

  בנוגע להתנצחות אכן זו הייתה הכוונה!!! הייתה רוח טובה מאוד מאוד. אהבתי שזה לא היה כמו ראיון שאלות ותשובות אלא שאצל כל אחת מכן היה המון אהבה והתענינות וידע בנושא וזה פרץ החוצה בצורה מאוד מענינת ומהנה!!!ובכלל היה נראה שכולם נהנים מכל שניה.

  בנוגע לסבריאל חבל אם היה באפשרותי היית מוכרת את המהדורה החמישית. מדובר בספרות מעולה. ומוזר שהוא לא הפך לרב מכר יש לו ביקורות מצוינות בצדק גדול כי הוא באמת ספר טוב ולא צריך להתאמץ מדי כי הוא פשוט מבדר ומותח פשוט נהדר!!! אנשים תקנו אותו לא תצטערו רק תהנו!!!

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s